Nowa karetka dla Szpitala coraz bliżej!

18 września 2019 r. miało miejsce uroczyste podpisanie umowy o przekazaniu Szpitalowi Powiatowemu im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie dotacji na zakup ambulansu sanitarnego.

W tym celu z wizytą do Jastrowia zawitał Wiceminister Zdrowia Pan Janusz Cieszyński. Świadkami wydarzenia byli parlamentarzyści z naszego regionu: Pani Marta Kubiak Poseł na Sejm RP i Pan Grzegorz Piechowiak Poseł na Sejm RP, Starosta Złotowski Pan Ryszard Goławski, Burmistrz Gminy i Miasta Jastrowie Pan Piotr Wojtiuk oraz Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Jastrowie Pani Agnieszka Głyżewska –  Klofik.

Nie zabrakło też Radnych Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Rady Powiatu Złotowskiego, Rady Miejskiej w Jastrowiu, a także członków Rady Społecznej Szpitala i przedstawicieli złotowskiej lecznicy. Umowę w imieniu Szpitala Powiatowego w Złotowie podpisała Dyrektor Joanna Harbuzińska – Turek, której towarzyszył nowo powołany  Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych Pan Marcin Druszcz.

Jak wynika z umowy i symbolicznego bonu Ministerstwo Zdrowia wspomoże zakup ambulansu kwotą 400 tys. złotych. Nowoczesna karetka wraz z wyposażeniem powinna pojawić się w podstacji pogotowia ratunkowego w Jastrowiu jeszcze w tym roku. Po wymianie ambulansów w Złotowie i Okonku, to kolejne działania poprawiające jakość opieki i bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.

 

 

Dla osób niedowidzących