16 października EUROPEJSKI DZIEŃ PRZYWRACANIA CZYNNOŚCI SERCA

W Krajence REKORD pobity

Szanowni Państwo,

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji co roku personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie zorganizował akcję „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób”. Impreza pod egidą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się w godz. 12.00-12.30 w całej Polsce. Uczestniczą w niej osoby i instytucje angażujące się w profilaktykę i edukację zdrowotną, stąd i nasza stała już obecność. W 2016 r. pobity został rekord Polski -16 557 uczestników (66 745 na świecie).  W 2017 r. globalnie udział wzięło ponad 85 tys. osób. Również w naszych kolejnych edycjach bierze udział coraz większa liczba uczestników. Są to przedstawiciele służb ratowniczych, samorządowcy ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele szkół z terenu powiatu złotowskiego.

W tym roku, dzięki uprzejmości Dyrekcji Państwowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krajence, w sali gimnastycznej przy ulicy Polańskiego 3, udało się nam zgromadzić czterystu uczestników. Tym samym pobiliśmy nasz dotychczasowy rekord. Lekcję udzielania I pomocy „odrobili” uczniowie (i nauczyciele) szkół podstawowych z Krajenki, Skórki i Głubczyna. Jak co roku towarzyszyli nam strażacy, policjanci i studenci Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile (dawne PWSZ) oraz wolontariusze stowarzyszenia Malta Służba Medyczna Tarnówka. Imprezę patronatem honorowym objął Burmistrz Gminy i Miasta Krajenka Pan Stefan Kitela.

Na zakończenie przedsięwzięcia ogłoszono wyniki i wręczono nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego dla klas I-III  pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Oto laureaci:

Miejsce I: Agatka Kotulla kl. Ic Państwowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krajence

Miejsce II: Dorota Kucharska kl. Ic Państwowej Szkoły Podstawowej im. ks. Maksymiliana Grochowskiego w Głubczynie

Miejsce III: Mikołaj Trojanowicz kl. I Państwowej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Skórce

Fundatorem nagród i dyplomów była dyrektor Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie Joanna Harbuzińska -Turek.

Wszystkie nadesłane prace podziwiać można w holu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego złotowskiego szpitala.

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników, instytucji i organizacji wspierających, w szczególności personelu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie.

 

 

Dla osób niedowidzących