Zmień rozmiar czcionki:

Dyrekcja Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie pozyskała kolejny sprzęt. Tym razem aparat USG oraz wózek reanimacyjny zostały przekazane przez wojewodę wielkopolskiego.

 

Jak wyjaśnia zastępca dyrektora ds. medycznych Szpitala Powiatowego w Złotowie Robert Sokołowski, przekazany do Złotowa nowy sprzęt medyczny był wcześniej zakupiony z przeznaczeniem dla tzw. szpitali tymczasowych (pandemia Covid), który teraz trafia do szpitali działających w porozumieniu z NFZ.

Do Złotowa trafił wielospecjalistyczny aparat USG, który będzie służył do pracy na oddziale wewnętrznym. Jest to sprzęt firmy Hitachi (Arietta 750 VE). Pozyskano także wózek reanimacyjny, który trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

 

W planach naszej placówki jest pozyskanie kolejnego sprzętu. A są to: pompy infuzyjne, aparaty do wspomagania oddechu powietrzem ciągłym dodatnim, a także łóżka szpitalne.

Złotowska placówka medyczna liczy na dalszą, bardzo dobrą współpracę z wojewodą wielkopolskim. Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie naszego szpitala i naszych pacjentów w północnej części Wielkopolski.

 

 

sprzet od wojewody

(ab)