“Maj bez fizjoterapeutów”

We wtorek 7 maja, fizjoterapeuci w całym kraju masowo będą brali wolne od pracy i w tym czasie oddawać honorowo krew. To na początek.

Kolejnym etapem protestu będzie strajk włoski, a także głodówki. Do protestu sposobią się ponadto diagności laboratoryjni i zaczynają wchodzić w spory zbiorowe z pracodawcami. W planach są rozmowy z dyrekcjami szpitali i jeśli te nie przyniosą efektu, w czerwcu będą też strajkować.

Fizjoterapeuci podnoszą problem niskich zarobków, które są nierówne w płacach w całej ochronie zdrowia. Oczekują podwyżek takich, jakie dostały pielęgniarki i położne. To oznacza podwyżkę zarobków o kwotę 1600 zł brutto.

POSTULATY: – podwyżka o 1600 zł (znaczone dla fizjoterapeutów na wzór lekarzy, pielęgniarek i ratowników), – zwiększenie wyceny świadczeń gwarantowanych fizjoterapeutycznych, – urlopy szkoleniowe, – podwyżka dla innych grup zawodowych (tzw. pominiętych).

Do protestu przyłączył się także personel Szpitala Powiatowego w Złotowie.