Łóżka „covidowe” w Szpitalu Powiatowym w Złotowie

W związku z realizacją decyzji Wojewody Wielkopolskiego od 26 marca w Szpitalu Powiatowym w Złotowie hospitalizowani są pacjenci z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. O skierowaniu poszczególnych osób do placówki decyduje wojewódzki Koordynator ds. COVID-19. Aktualnie tzw. obszar „covidowy” liczy 8 łóżek obserwacyjnych dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 i 32 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia SARS-CoV-2, w tym 2 łóżka intensywnej terapii (dla pacjentów wymagających respiratora).

Decyzja Wojewody Wielkopolskiego to odpowiedź na wzrost liczby zachorowań w ostatnich dniach, również w naszym regionie.

Dokładamy starań aby w jak najszerszym zakresie kontynuować działalność i udzielać pomocy, w szczególności w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. O ew. dalszych zmianach organizacyjnych będziemy informować na bieżąco.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz apelujemy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas zależy jak rozwijać będzie się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

lek. Joanna Harbuzińska-Turek

Dyrektor Szpitala Powiatowego