Dyrekcja szpitala oddała hołd poległym

W Podgajach, przy pomniku Ku Czci Zamordowanych Żołnierzy Wojska Polskiego, odbyły się uroczystości z okazji 78. rocznicy powrotu Ziemi Złotowskiej do Polski oraz upamiętnienia męczeńskiej śmierci 32 żołnierzy z 3. Pułku Piechoty 1 dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Gospodarzami uroczystości byli: starosta złotowski Ryszard Goławski oraz burmistrz Okonka Andrzej Jasiłek.

Wartę honorową i kompanię reprezentacyjną, pod dowództwem podporucznika Adama Trzaski, wystawiał 52 Batalion Remontowy Ziemi Człuchowskiej z Czarnego. Oprawę muzyczną zapewniała Orkiestra Wojskowa w Koszalinie pod dowództwem starszego chorążego sztabowego Krzysztof Głowackiego. Apel poległych odczytał podporucznik Marcin Meller z 52 Batalionu Remontowego w Czarnem, po czym żołnierze oddali salwę honorową.

Kwiaty pod pomnikiem Ku Czci Zamordowanych Żołnierzy Wojska Polskiego złożył dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie Artur Bobruk.

(ab)