Narzędzia medyczne: powrót do przeszłości

Na Oddziale Wewnętrznym Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie została wyeksponowana szklana witryna z narzędziami medycznymi, które Pani mgr Dorota Fiegler, specjalistka pielęgniarstwa zachowawczego znalazła w zasobach oddziału i postanowiła zaprezentować innym.

W witrynie znajduje się wiele ciekawych przedmiotów, które kiedyś służyły pracownikom szpitala. Są to m.in. strzykawki, insulinówki, igły punkcyjne i szpatułki. Można również zobaczyć jak wygląda używany dawniej aparat do pomiaru ciśnienia i laryngoskop. Na jednej z półek znajduje się termometr rtęciowy, a także bardzo stary zabytkowy aparat słuchowy.

Ekspozycja doskonale uwidacznia postęp, jaki na przestrzeni czasu dokonał się w branży sprzętu medycznego. Możecie się Państwo sami o tym przekonać. Serdecznie zapraszamy do oglądania.