Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów

12 października  obchodzimy Światowy Dzień Opieki Paliatywnej i Hospicjów, który ma na celu podkreślenie znaczenia opieki końcowego etapu życia i wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych. Działania podejmowane w ramach opieki paliatywnej i hospicjów mają na celu zapewnienie godnego i komfortowego życia nawet w obliczu nieuchronnej śmierci.  Dziękujemy pracownikom Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, Oddziału Medycyny Paliatywnej i Hospicjum Domowego za niezwykłą pracę, za oddanie i troskę, jaką codziennie okazujecie swoim podopiecznym. Wasza empatia i zaangażowanie sprawiają, że nawet w trudnych chwilach pacjenci czują się wsparci i zrozumiani. Życzymy Wam dużo siły, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Jesteście nieocenionymi aniołami opieki dla naszych  podopiecznych.