Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej

Szanowni Państwo,

Jak co roku, 16 października przypadają obchody Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji już po raz trzeci personel Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie bierze udział w akcji „Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób”. Impreza pod egidą WOŚP odbędzie się w dniu 16.10.2018 w godz. 12.00-12.35 w całej Polsce. Uczestniczą w niej osoby i instytucje angażujące się w profilaktykę i edukację zdrowotną, stąd i nasza obecność. W 2016 r. pobity został rekord Polski -16 557 uczestników (66 745 na świecie).  W 2017 r. globalnie udział wzięło ponad 85 tys. osób. Również w naszych kolejnych edycjach bierze udział coraz większa liczba uczestników. Są to przedstawiciele służb ratowniczych, samorządowcy ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele szkół z terenu powiatu złotowskiego.

W tym roku do nauki udzielania I pomocy i Bicia rekordu zaprosiliśmy ponownie dzieci i młodzież szkół z terenu powiatu złotowskiego. Impreza odbywa się pod patronatem Starosty Złotowskiego Pana Ryszarda Goławskiego. Liczymy, że wspólnie pobijemy ubiegłoroczny rekord.

lek. Joanna Harbuzińska-Turek

Dyrektor Szpitala Powiatowego