Padł rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób!

Już po raz trzeci Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie był organizatorem akcji prowadzonej w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. 16 października 2018 r. w Hali Złotowianka, uczniowie i nauczyciele, studenci, przedstawiciele służb ratowniczych:

strażacy, policjanci, służba medyczna Malta, pod czujnym okiem pielęgniarek i ratowników medycznych Szpitalnego Oddziału Ratunkowego naszego Szpitala, brali udział w ogólnopolskiej próbie „Bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób”.  Uczestniczyło 370 osób, to więcej niż w latach ubiegłych. Przedsięwzięcie realizowane jest pod egidą Fundacji WOŚP.

Celem jest upowszechnianie wiedzy nt. udzielania pierwszej pomocy.

W trakcie imprezy ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt.” Dbam o zdrowie”. Autorzy wyróżnionych prac to: Łukasz Kabatek kl. Ia Szkoła Podstawowa nr 1 im, Stanisława Staszica w Złotowie, Nikodem Migawa kl.

IIa Szkoła Podstawowa nr 2 im Adama Mickiewicza w Złotowie, Ksawery Tandeck kl. III Katolicka Szkoła Podstawowa w Złotowie. Na podium

stanęli: I  miejsce – Lena Spychalla kl. III Katolicka Szkoła Podstawowa w Złotowie, II  miejsce – Hanna Rączkowska kl. Ic Szkoła Podstawowa nr 2 im Adama Mickiewicza w Złotowie, III miejsce – Izabela Lemańczyk kl. Ib Szkoła Podstawowa nr 1 im, Stanisława Staszica w Złotowie. Fundatorem konkursowych nagród jest Dyrektor Szpitala Powiatowego im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie. Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy.

Wszystkim uczestnikom i współorganizatorom dzisiejszego wydarzenia dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

lek. Joanna Harbuzińska-Turek

Szpitala Powiatowego