Rehabilitacja dla osób, które przeszły COVID-19

W Dziale Rehabilitacji Szpitala Powiatowego w Złotowie możliwe jest odbycie rehabilitacji przez osoby, które przebyły chorobę COVID-19. Rehabilitacja realizowana jest zarówno w warunkach ambulatoryjnych jak i domowych na podstawie skierowania lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.

Warunki kwalifikacji do świadczenia:

1. Świadczeniem programu obejmuje się pacjentów, którzy przebyli COVID-19. Rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie do 6 miesięcy od zakończenia leczenia COVID-19.
  2. Termin wizyty fizjoterapeutycznej pierwszorazowej wyznacza się nie wcześniej niż w terminie 14 dni od dnia uzyskania pozytywnego wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
  3. Klinicznym kryterium kwalifikacji pacjentów do objęcia świadczeniem jest występowanie duszności, która negatywnie wpływa na aktywność pacjentów – w skali mMRC (modified Medical Resaerch Council) wynik ≥ 1 (0-4).

Uczestnik programu w czasie trwania programu nie może korzystać z innych świadczeń rehabilitacyjnych zarówno ze środków programu, jak i innych środków na realizacje świadczeń rehabilitacyjnych.

Do rejestracji konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego!

Informacje o rehabilitacji pocovidowej