Mamy „prezydenckie” drzewa

Szpital Powiatowy w Złotowie wziął udział w czwartej edycji ogólnopolskiej akcji “sadziMY”.

W ramach ogólnopolskiej akcji, którą zapoczątkowali, i w której rokrocznie biorą udział: prezydent RP Andrzej Duda wraz ze swoją małżonką Agatą Kornhauser – Dudą, dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie Artur Bobruk posadził trzy drzewa z gatunku grab. Sadzonki zostały przygotowane przez Nadleśnictwo Złotów. Grab, jest to średniej wielkości drzewo liściaste z rodziny drzew brzozowatych.

***

Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Każde drzewo to ostoja życia. Corocznie w polskich lasach sadzonych jest 500 mln drzew.

Akcja potrwa przez dwa dni, tj. 29 i 30 września br. Zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu złotowskiego do przyłączenia się. Każde posadzone drzewo, to nowe życie.