Modernizujemy naszą kotłownię

Trwają prace modernizacyjne kotłowni naszego szpitala. Dzięki inwestycji zyskamy nowe, zmodernizowane, nowoczesne i co najważniejsze energooszczędne zaplecze.

W ramach zaplanowanych prac przebudowy wewnętrznej instalacji gazu wraz z wymianą kotłów, trwające roboty obejmują wymianę trzech wyeksploatowanych kotłów gazowych na nowe kondensacyjne z palnikami olejowo – gazowymi wraz z wymianą zbiorników na ciepłą wodę oraz niezbędną armaturę. Jak wyjaśnia dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie Artur Bobruk, stara kotłowania była eksploatowana przez ostatnie 20 lat i przyszedł czas na wymianę pieców na nowe – w pełni zautomatyzowane, olejowo – gazowe, a przede wszystkim energooszczędne, co w dobie kryzysu energetycznego, jak również w ramach dbania o środowisko naturalne ma dla złotowskiego szpitala szczególne znaczenie. Dodajmy, że nasza kotłownia zaspokaja potrzeby energetyczne całej złotowskiej placówki medycznej.

Inwestycja w całości finansowana jest ze środków budżetowych powiatu złotowskiego. Koszt, to nieco ponad 1 mln 326 tys. zł.