„Bo główka jest najważniejsza” – miesiąc dla zdrowia psychicznego

W Szpitalu Powiatowym w Złotowie odbył się „Dzień Otwarty Centrum Zdrowia Psychicznego”.

Inicjatorem spotkania była doktor Marzena Żak – kierująca Oddziałem Psychiatrii oraz Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Powiatowym w Złotowie. Założeniem „Dnia Otwartego” było przybliżenie społeczeństwu tematów związanych ze zdrowiem psychicznym, jak również przedstawienie oferty Centrum Zdrowia Psychicznego.

Chętni, którzy wzięli udział w spotkaniu, mogli skorzystać z badań przesiewowych w kierunku zaburzeń pamięci, czy zaburzeń nastroju. Możliwy był także bezpośredni kontakt z lekarzami, psychologami, terapeutami. Podczas spotkania odbyły się także wykłady dotyczące zdrowia psychicznego: „Rozmowa, która nie boli” – kilka słów o ofercie Centrum Zdrowia Psychicznego, „Czy każdy smutek to depresja” – lek. Magdalena Godlewska, „Rola rodziny w procesie zdrowia” – mgr Olga Krokulewska.

Omówiono temat depresji, czy różnych form terapii. – Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Powiatowym w Złotowie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym w zakresie pomocy psychologicznej i psychiatrycznej. Nasza placówka oferuje szeroki wachlarz świadczeń, z których nieodpłatnie mogą korzystać nasi pacjenci. Wszyscy, którzy potrzebują pomocy, wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego zostaną przez nas zaopiekowani – mówi dyrektor szpitala Artur Bobruk.

W spotkaniu wziął udział starosta złotowski Ryszard Goławski, wicestarosta Małgorzata Sameć, przewodniczący Rady Powiatu Złotowskiego Julian Brewka oraz zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego w Złotowie Robert Sokołowski. Nie zabrakło przedstawicieli szkół oraz instytucji publicznych.