Szpital Roku w Województwie Wielkopolskim

15 listopada br. odbyła się oficjalna gala plebiscytu „Hipokrates Wielkopolski 2022”, podczas której nagrodzono najlepszych lekarzy, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów i ratowników z regionu z województwa wielkopolskiego. Nagrody przyznano wielkopolskim szpitalom. Wśród zwycięzców plebiscytu znalazł się Szpital Powiatowym im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie, a także jedna z naszych pielęgniarek.

Plebiscyt „Hipokrates 2022” organizowała redakcja „Głosu Wielkopolskiego”. Patronem plebiscytu był Narodowy Fundusz Zdrowia, a partnerem głównym – APTEO.

Kandydatów do plebiscytu zgłaszali i wybierali sami pacjenci. Oceniano empatię i kulturę osobistą pracowników szpitali oraz zakres świadczonych usług i profesjonalizm lekarzy.

Przyznano  nagrody dla przychodni i szpitali roku 2022, III miejsce w województwie wielkopolskim zdobył Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie.

Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym pacjentom, że zdecydowali się zagłosować na naszą placówkę. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ale i motywacja do pracy na rzecz osób potrzebujących pomocy. Każdego dnia staramy się świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Ważna jest dla nas opieka ,atmosfera i  profesjonalizm kadry medycznej – mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Złotowie Artur Bobruk , który jednocześnie dziękuje wszystkim Pracownikom złotowskiej lecznicy za pracę i zaangażowanie.

Pacjenci wyróżnili także pielęgniarkę naszego szpitala: Teresę Marchlewicz – Pachuc.

Podczas gali złotowski szpital reprezentował dyrektor ds. medycznych Robert Sokołowski.