Najlepsze szpitale publiczne w Polsce – mamy kolejny sukces

Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie może pochwalić się kolejnym sukcesem. Tym razem triumfujemy w 7. edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”.

Ranking docenia jednostki publiczne, które wykazują się wysoką jakością opieki medycznej idącą w parze z efektywnością ekonomiczną. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze. Patronat Honorowy nad inicjatywą objął Rzecznik Praw Pacjentów. Współorganizatorem zestawienia oraz jej partnerem medialnym jest dziennik Rzeczpospolita. Partnerami instytucjonalnymi są Polska Federacja Szpitali oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych. „Liderzy Zarządzania to jedyny ranking w Polsce, który skupia się na finansach szpitali.

W 7. edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania” udział wzięło 317 szpitali. Ocenie zostały poddane wskaźniki takie jak: rentowność sprzedaży, dynamika kontaktu z NFZ, płynność szybka, dynamika aktywów. Dodatkowo wszystkie jednostki podzielone zostały na następujące kategorie: 3 według wartości przychodu z NFZ (10-69 mln zł, 70-149 mln zł, 150 mln zł) oraz 2 Szpitale Kliniczne i Instytuty. W tym roku, po raz pierwszy, przyznana została też nagroda specjalna dla „Szpitala najbardziej przyjaznego dla Pacjentów”.

Szpital Powiatowy im. Alfreda Sokołowskiego w Złotowie uzyskał VIII miejsce w kategorii: „szpitale z kontraktem z NFZ od 10 do 69 mln złotych”.

Podczas uroczystej gali, która obyła się w Łodzi, szpital reprezentował dyrektor Artur Bobruk. – Bardzo dziękujemy za kolejne uznanie naszej złotowskiej placówki medycznej. Cieszymy się ogromnie, że jesteśmy zauważani i doceniani wśród szpitali w całym kraju. Podziękowania za nasz sukces należą się całej załodze – mówi dyrektor szpitala Artur Bobruk.

Słowa podziękowania popłynęły także od władz powiatu złotowskiego. Starosta Ryszard Goławski, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Złotowskiego podziękował kadrze zarządzającej oraz wszystkim pracownikom złotowskiej lecznicy za bardzo dobrą pracę na rzecz lokalnej społeczności. – Cieszymy się, że nowa dyrekcja szpitala rozwija naszą placówkę. Każdy sukces dodaje nam motywacji do dalszej pracy i rozwoju podlegającemu samorządowi powiatowemu szpitalowi. Gratulujemy całej załodze – mówi starosta złotowski Ryszard Goławski.