Przedstawiciele ministra zdrowia odwiedzili szpital powiatowy w złotowie

W Szpitalu Powiatowym w Złotowie odbyło się spotkanie z szefem Gabinetu Politycznego Ministra Zdrowia Markiem Dudzińskim oraz doradcą Ministra Zdrowia Łukaszem Hnatkowskim.

W spotkaniu uczestniczył starosta złotowski Ryszard Goławski, dyrektor medyczny szpitala Robert Sokołowski oraz dyrektor ekonomiczny, główna księgowa Sabina Chwarścianek.

Podczas spotkania omówiono najważniejsze potrzeby szpitala w Złotowie, plany rozwojowe, sytuację finansową, organizację systemu pracy placówki. Zarówno starosta Ryszard Goławski, jak i dyrektorzy zwrócili uwagę na konieczność zakupu dwóch karetek pogotowia ratunkowego. Zwrócono także uwagę na potrzebę remontu Centrum Zdrowia Psychicznego. Przedstawiciele ministra zdrowia zostali zapoznani z planem modernizacyjnym Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Sami także zachęcili dyrekcję szpitala do złożenia wniosku do rządowego programu, w celu uzyskania dofinansowania na realizację zadania. Goście zapoznali się także z funkcjonowaniem oddziałów oraz poradni.

(ab)